Dyktando Wielkanocne

25 marca 2024r. w naszej szkole odbył się coroczny konkurs "Easter Dictation" skierowany do uczniów szkół podstawowych uczących się w pobliskich szkołach.

Cele konkursu to:

1. Rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.

2. Doskonalenie znajomości języka angielskiego.

3. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

4. Nawiązywanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu i szkołami podstawowymi w regionie.

Zaproszenie do udziału w konkursie zostało wysłane do 16 sąsiednich szkół podstawowych, nie tylko z gminy Siewierz, ale też  terenu z gmin i miast sąsiednich: Mierzęcice, Ożarowice, Poręba, Będzin czy Dąbrowa Górnicza.

Szesnaścioro uczniów z klas 6, 7 oraz 8 zmierzyło się z dyktandem w języku angielskim o tematyce świątecznej. Prace były zakodowane, a sprawdzali je wszyscy obecni nauczyciele języka angielskiego - także opiekunowie z innych szkół.

Prace zwycięskie były weryfikowane przez zespół podwójnie.

Zwycięzcami Konkursu zostali:

I miejsce: Miłosz Dawczyński - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych

II miejsce: Paweł Sierka - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie

III miejsce: Laura Zbornik: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach

Podczas wyczekiwania na wyniki nie zabrakło też czasu na rozrywkę - uczniowie śpiewali karaoke, grali w gry planszowe oraz zwiedzali naszą szkołę.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!