Technikum
Schemat opisu planowanych do otwarcia klas na rok szkolny 2025/2026
Metryczka szkoły:
· Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu
· Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 15, 42-470 Siewierz
· Tel.: 326741612
· E-mail:
· Strona internetowa: www.zsoits.edu.pl
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu to placówka z bogatą historią i tradycjami edukacyjnymi sięgającymi 1947 roku. Szkoła jest położona w cichej, spokojnej i urokliwej okolicy w bezpośrednim sąsiedztwie siewierskiego zamku i boiska Orlik oraz w bliskiej odległości od Rynku w Siewierzu.
W skład Zespołu wchodzą następujące szkoły:
- Liceum Ogólnokształcące w Siewierzu
- Technikum w Siewierzu
- Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Siewierzu.
Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną, obejmującą bogato wyposażone sale lekcyjne, salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym, salę wyciszenia i relaksu, strefę Slow Life &Balance, salę fitness oraz siłownię wraz z ringiem bokserskim.
Uczniowie i rodzice chwalą sobie szkołę ze względu na przyjazną i kameralną atmosferę, indywidualne podejście do ucznia, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz życzliwą kadrę pedagogiczną. Doceniają nowoczesną bazę dydaktyczną oraz to, że uczniowie mają możliwość udziału w wielu międzynarodowych projektach oraz odbycia zagranicznych praktyk zawodowych.
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu to szkoła, która dostrzega potencjał uczniów, rozwija i pielęgnuje ich talenty.
Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2025/2026. Termin składania dokumentów trwa od 12 maja do 23 czerwca 2025 roku. Szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji dostępne są na oficjalnej stronie szkoły.
Informacje dotyczące planowanych klas:
Technikum – kształcenie w zawodzie Technik logistyk
Nauka w technikum logistycznym łączy w sobie elementy zarządzania, logistyki, ekonomii i informatyki. Absolwenci tego kierunku są przygotowani do organizowania i koordynowania procesów logistycznych w różnych sektorach gospodarki, takich jak: handel, przemysł, transport, magazynowanie oraz dystrybucja.
Klasa 1a: Technik Logistyk: Obsługa celna i zarządzanie bezpieczeństwem w portach:
Zajęcia edukacyjne:
Zajęcia rozszerzone: język angielski, samoobrona i sztuki walki (przedmiot uzupełniający).
Uczniowie technikum mają możliwość nauki języka angielskiego oraz drugiego języka obcego: włoskiego lub niemieckiego.
Przedmioty, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym : język polski, matematyka oraz dwa spośród do wyboru: geografia lub informatyka lub język angielski lub wychowanie fizyczne.
Kwalifikacje:
SPL.01. Obsługa magazynów
SPL.04. Organizacja transportu.
Dodatkowe umiejętności zawodowe:
Obsługa celna i zarządzanie bezpieczeństwem w portach.
Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni jako pracownicy branży TSL lub jako przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w tej branży, czyli jako: spedytorzy krajowi i międzynarodowi, przedsiębiorcy wykonujący transport międzynarodowy i krajowy, specjaliści-spedytorzy ds. organizacji procesów przemieszczania ładunków oraz jako przedsiębiorcy spedycyjni, logistycy-specjaliści i osoby prowadzące przedsiębiorstwa obsługi logistycznej obrotu towarowego, pracownicy ds. handlu zagranicznego, pracownicy ds. celnych występujący jako przedstawiciele firm handlu zagranicznego przed organami celnymi i podatkowymi w ramach udzielonego im upoważnienia.
Klasa 1b: Technik Logistyk: Klasa mundurowa - Policja i Straż Graniczna – oczekujemy na decyzję MSWiA
Zajęcia edukacyjne:
Zajęcia rozszerzone: język angielski, samoobrona i sztuki walki (przedmiot uzupełniający)
Program szkolenia zgodny z rozporządzeniem MSWiA.
Uczniowie technikum mają możliwość nauki języka angielskiego oraz drugiego języka obcego: włoskiego lub niemieckiego.
Przedmioty, z których oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka oraz dwa spośród do wyboru: geografia lub informatyka lub język angielski lub wychowanie fizyczne.
Kwalifikacje:
SPL.01. Obsługa magazynów
SPL.04. Organizacja transportu.
Dodatkowe umiejętności zawodowe:
Obsługa celna i zarządzanie bezpieczeństwem w portach.
W oddziale o profilu mundurowym realizowane będzie szkolenie z przygotowania do podjęcia służby w Policji i Straży Granicznej. Program szkolenia określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szkolenia w oddziale mundurowym. Zajęcia w ramach szkolenia realizowane będą we współpracy szkoły i odpowiedzialnej jednostki organizacyjnej Policji i Straży Granicznej, wskazanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uzgodnieniu z Komendantem Głównym Policji i Komendantem Głównym Straży Granicznej.
Korzyści dla absolwenta oddziału o profilu mundurowym:
Absolwenci oddziałów o profilu mundurowym, którzy złożą podanie o przyjęcie do służby w Policji lub Straży Granicznej przed upływem 3 lat od ukończenia oddziału o profilu mundurowym w liceum ogólnokształcącego lub technikum, podczas postępowania kwalifikacyjnego zostaną zwolnieni z testu wiedzy. Jeżeli uzyskali pozytywny wynik ze spełniającego odpowiednie kryteria testu sprawności fizycznej przeprowadzonego w ostatnim roku szkolnym nauczania w oddziale o profilu mundurowym, zostaną zwolnieni podczas postępowania kwalifikacyjnego także z testu sprawności fizycznej.
Ponadto absolwenci oddziałów o profilu mundurowym, którzy pomyślnie przejdą postępowanie kwalifikacyjne, będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu do służby w Policji lub Straży Granicznej.