Aktualności

Zakończenie klas maturalnych

Dzisiaj, tj. 26 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas programowo najwyższych: 4 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Siewierzu i 5 klasy Technikum w Siewierzu. 
W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam: Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra, Burmistrz elekt Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Siewierz, Prezydium Rady Rodziców: Pan Arkadiusz Świeboda i pani Aleksandra Legawiec, Rodzice i opiekunowie uczniów i oczywiście cała nasza szkolna społeczność.  
Pani Dyrektor Marta Szczerba wzruszającymi słowami podziękowała Absolwentom za wspólne chwile i wielkie zaangażowanie: udział w projektach międzynarodowych, zawodach sportowych, działalność na rzecz szkoły i przedsięwzięcia charytatywne. 
„Dziękuję za relacje, które wspólnie stworzyliśmy, za każdy uśmiech i rozmowę. Tworzyliście tę szkołę – nadal jesteście jej niezwykle ważną częścią (…) Matura jest bardzo ważnym egzaminem, bo otwiera Wam kolejne drzwi do rozwoju, jednak chciałabym, żebyście pamiętali, że nie jesteście słupkami wyników egzaminów, że nie jesteście rankingami szkół. Sukces niejedno ma imię. Dla jednego będzie to dostanie się na prestiżowe studia medyczne, dla drugiego wygrana w MMA, a dla jeszcze innego – przełamanie się i stawienie się na egzaminie zawodowym bez jego napisania. 
Z każdego z Was jestem dzisiaj dumna, bo wiem, że w sprawach dla Was istotnych dajecie z siebie wszystko” – podkreśliła i dodała: „Idźcie odważnie i pewnie w to nowe, dorosłe życie. Osiągajcie sukcesy we wszystkich dziedzinach, którymi się zainteresujecie. Próbujcie. Bądźcie dumni ze swoich wyników i sięgajcie nawet po to, co z początku wydaje się niemożliwe, bo „…wszystko w życiu jest możliwe, a niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu”. 
Po przemówieniach nadeszła pora na szczególne podziękowania, nagrody i wręczenie świadectw. 
Szkołę ukończyli wszyscy uczniowie  
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: 
- Julia Furgol (4LO) 
- Wiktoria Lebiocka (4LO) 
- Monika Rybak (5TL) 
- Jakub Dyszy (5 TL) 
Nagrodę za osiągnięcia sportowe wręczono Kacprowi Figlowi - Vice Mistrzowi Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu, Mistrzowi Polski w Grapplingu (2022), Mistrzowi Polski Amatorskiego MMA (2023).  
Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi nasi uczniowie mają możliwość podjęcia bezpłatnej nauki na wybranym przez siebie kierunku przez cały okres kształcenia. Decyzją Rady Pedagogicznej Złoty Indeks Uczelnia Metropolitalna - Metropolitan University - Katowice otrzymała Nikola Mazan, a Złoty Indeks Akademia WSB - WSB University wręczono Monice Rybak. 
Wyróżniono także uczniów, którzy wykazali się szczególną działalnością na rzecz szkoły: Aleksandrę Jamróz, Marcela Okularczyka, Nikolę Majcherczyk, Monikę Rybak. 
Podziękowano także Rodzicom, którzy w sposób szczególny wspierali działania naszej szkoły przez ostatnie lata: państwu Małgorzacie i Markowi Lebiockim, Monice i Krzysztofowi Jamróz, paniom: Marcie Bujnej, Beacie Dudzie, Aleksandrze Legawiec, Anecie Szafran. 
Młodzież pozostałych klas podziękowała kolegom i koleżankom pięknymi występami: piosenkami, tańcem oraz koncertem. Z każdej strony płynęły słowa życzliwości, szacunku i wsparcia.  
Dziękujemy Wszystkim za ten piękny i wzruszający czas. Dzisiejszy dzień znowu dowiódł, że szkoła to coś więcej niż nauka. To relacje. 
Absolwentom życzymy połamania piór na maturze i odważnego wejścia w dorosłe życie.  
Jesteście najlepsi!!!! 
 

Powiązane

Partnerzy szkoły


 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.