Aktualności

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia, głównym celem tej inicjatywy jest zwiększanie wiedzy i świadomości społecznej oraz podnoszenie wrażliwości na problemy osób z autyzmem. Święto obchodzone jest na całym świecie, zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. 
Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego, wpływa min. na komunikowanie się z innymi, na procesy poznawcze i relacje międzyludzkie. Uczniowie naszej szkoły podczas pogadanek z psychologiem i pedagogiem szkolnym dowiadywali się jakie emocje, zachowanie i odczucia mogą mu towarzyszyć. Zapoznawali się z prośbami jakie mogliby mieć do nich rówieśnicy z autyzmem w zakresie większego zrozumienia, wsparcia w podejmowaniu interakcji społecznych czy adaptacji do zmian. Budowali w sobie tym samym większą empatię i tolerancję dla odmiennych sposobów funkcjonowania. Materiały informacyjne na temat autyzmu zostały także zaprezentowane na gazetce ściennej.

Powiązane

Partnerzy szkoły


 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.