Aktualności

Rajza po Muzeum

Klasyfikacja po pierwszym semestrze już za nami, więc z zupełnie wolną głową mogliśmy wyruszyć na rajzę, czyli wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Uczniowie klasy 1A i 1B Liceum wybrali  się do tego niezwykłego miejsca 23 stycznia 2024 roku. Dlaczego niezwykłego? Kopalnia węgla kamiennego Katowice  została zamieniona na kopalnię kultury  i 14 metrów pod ziemią otwarła się przed nami  Galeria polskiej sztuki nowoczesnej 1800-1945, śląskiej sztuki sakralnej oraz Galeria plastyki nieprofesjonalnej. Obejrzeliśmy również  wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Ta bardzo medialna wystawa  pełna dźwięków, kolorów, świateł, obrazów i oryginalnych eksponatów wprowadziła nas w odległą i całkiem bliską historię Śląska, która okazała się dla nas bardzo ciekawa.

Jednak najbardziej podobała się nam zagadkowa biotekstura Magdaleny Abakanowicz pt. Bambini, która jest jedną z największych i najsłynniejszych prac artystki.

W tym dniu uczenie przez doświadczanie okazało  się bardzo cenne. A przy tym zbliżyło nas do siebie...

Na pewno będziemy praktykować wyjazdy do galerii obrazów.

 

Powiązane

Partnerzy szkoły


 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.