Aktualności

Literacki trud – nagrodzony!

Jakub Gotkowski i Marcel Małota z klasy II c Technikum w Siewierzu zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. "Sztuczna inteligencja Lema" (edycja 2023)

Zadaniem uczestników było dokonanie analizy twórczości Stanisława Lema pod kątem opisywanego przez niego rozwoju sztucznej inteligencji. Sprawdzenie w jakiej formie i w jakim zakresie sztuczna inteligencja jest wdrożona i wykorzystywana w codziennym życiu. Analiza przyjęła formę pracy literackiej. Jakub i Marcel wykazali się umiejętnością indywidualnego podejścia do tematu, a także różnorodnością przyjmowanych perspektyw i skojarzeń. 

Nad przebiegiem wydarzenia czuwało profesjonalne jury. Rozstrzygnięcie nastąpiło podczas kongresu online pt. "LemX" stanowiącego cykl rozmów i debat na temat twórczości Stanisława Lema. Jakub i Marcel otrzymali pamiątkowe koszulki oraz kubki z wizerunkiem wielkiego mistrza science-fiction.

 

Powiązane

Partnerzy szkoły


 

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.