Spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

7 grudnia uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz klasy czwartej technikum wzięli udział w zajęciach z sierżant sztabową Dagmarą Mackiewicz oraz sierżantem sztabowym Damianem Dudkiewiczem. Celem spotkania było zapoznał uczestników z przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

Policjanci wytłumaczyli czym jest demoralizacja i w jaki sposób nasze prawo reguluje kwestię łamania przepisów przez młodzież, przypomnieli wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad obowiązujących w szkole oraz norm regulujących nasze funkcjonowanie w społeczeństwie. Ostrzegali, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji nawet jeśli jest się osobą niepełnoletnią, np. do nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Ponadto poruszane tematy dotyczyły cyberprzemocy, hejtu internetowego i kwestii e-papierosów, które jako wyrób tytoniowy nie mogą być kupowane i używane przez osoby niepełnoletnie. Zaproszeni goście przeprowadzili również krótkie szkolenie dla grona pedagogicznego dzieląc się swoim doświadczeniem.

Przeprowadzenie zajęć przez specjalistów przyczynia się do wzrostu świadomości wśród naszych uczniów odnośnie tego co jest, a co nie jest przestępstwem, jakie mamy prawa i obowiązki i może pozytywnie wpłynąć na zachowanie młodzieży w szkole i poza nią.