Aktualności

 

Godło Polski

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dziennik elektroniczny

Statut

Rekrutacja

Plan lekcji

Matura

Egzaminy zawodowe

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Lekcja języka polskiego w kinie

W jesienny listopadowy dzień klasa 4LO wybrała się na lekcję języka polskiego w kinie. Obejrzenie adaptacji powieści Władysława Stanisława Reymonta zrealizowanej w technice animacji malarskiej potraktowaliśmy jako powtórzenie przed maturą.
Tak się złożyło, że wesele Jagny i Boryny również odbyło się jesienią.
Po co pojechaliśmy na ten film?
Przede wszystkim chodziło nam o skonfrontowanie wiedzy na temat głównych wątków powieści z wizją animacji filmowej, ale także pogłębienie zrozumienia kontekstu historycznego, zasad życia we wspólnocie, sytuacji polskich chłopów na przełomie XIX i XX wieku i motywacji działania głównych postaci.
Film urzekł nas swoją dynamiką i porywającą opowieścią o nieszczęśliwej miłości, namiętnościach, chciwości, zawiści oraz życiu na polskiej wsi, gdzie albo jest się takim jak wszyscy, albo trzeba liczyć się z odrzuceniem.
Zdecydowanie polecamy tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli.
Obraz: next-film.pl
 

Powiązane


 

Partnerzy szkoły

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.