Aktualności

 

Godło Polski

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dziennik elektroniczny

Statut

Rekrutacja

Plan lekcji

Matura

Egzaminy zawodowe

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Konkurs Zielone Laboratorium Lafarge

EkoEksperymentarium dla młodzieży

„Jeśli myślisz rok naprzód – sadź ryż,
Jeśli myślisz 10 lat naprzód – sadź drzewo,
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód – ucz ludzi”

EkoEksperymentarium dla młodzieży to portal z zestawem lekcji online dotyczących edukacji ekologicznej i tematyki zrównoważonego rozwoju.

Klasa 1 A LO wzięła udział w Konkursie Zielone Laboratorium Lafarge. Konkurs składał się z dwóch kroków. Pierwszym był udział w LEKCJI ONLINE ,,ŚLAD WĘLOWY’’, drugim udział w praktycznym ,,Wyzwaniu’’.
Lekcję online uczniowie wraz z nauczycielem opracowali metodą projektową. Interaktywnie uczniowie klasy 1A LO poznali zagadnienie związane ze ,, śladem węglowym”. Celem zajęć było wyjaśnienie mechanizmu działania gazów cieplarnianych i wskazanie przyczyn efektu cieplarnianego. Uczniowie zajmowali się również spektrum konsekwencji wzrostu temperatury na świecie. Szukali odpowiedzi, które sektory gospodarki są odpowiedzialne za emisję gazów cieplarnianych.
W trakcie lekcji uczniowie pracowali różnymi metodami, wykorzystując ,,wplecione’’ w lekcję gry dydaktyczne, gry - puzzle, filmiki w języku angielskim, POP – UP infografikę, gamifikację. Wykonali dodatkowe zadania z biologii, matematyki i geografii. Zadanie z matematyki polegało na obliczeniu generowanego przez uczniów śladu węglowego w codziennym działaniu.
Młodzież dowiedziała się między innymi ile naszą planetę kosztuje użytkowanie smartfona.
Wyzwaniem konkursu było wykonanie eksperymentów z czekoladą lub ziemią, a dotyczyło efektu cieplarnianego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Powiązane


 

Partnerzy szkoły

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.