Aktualności

 

Godło Polski

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dziennik elektroniczny

Statut

Rekrutacja

Plan lekcji

Matura

Egzaminy zawodowe

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Edukacja finansowa z BAKCYLEM

W dniach 15-16 listopada grupa uczniów bierze udział w 11. edycji Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL.

Klasa III LO oraz 1b LO wzięła udział w lekcji "Praca w Banku – zawodowe studium przypadku" prowadzonej przez pana Marka Grabiwodę - bankowca, wieloletniego praktyka z doświadczeniem w pracy z klientem biznesowym.

Uczniowie podczas zajęć on-line mieli okazję zaznajomić się ze współczesnymi wyzwaniami rynku pracy, a także poznać dynamikę zmian zachodzących w sektorze bakowym. Prowadzący podkreślił, że w banku pracę znajdują nie tylko finansiści, ale też programiści, specjaliści od cyberbezpieczeństwa, specjaliści ds. sztucznej inteligencji, testerzy aplikacji i graficy komputerowi. Zwrócił też uwagę uczniów na fakt, że to, co publikujemy w mediach społecznościowych jest często analizowane przez sztuczną inteligencję w celu dopasowania produktów bankowych czy oszacowania zdolności kredytowej.

Pan Marek Grabiwoda podpowiedział również uczniom, jakie działania mogą podjąć już teraz, żeby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w sektorze bankowym (doskonalenie kompetencji miękkich, podjęcie kursów programowania, poznanie zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem, lektura prasy i stron specjalistycznych, kursy obsługi programów graficznych).

Działania w ramach Projektu zostały przygotowane przez Zespół Ekspertów BAKCYLA, a treści merytoryczne są zgodne z wytycznymi podstawy programowej przedmiotów „podstawy przedsiębiorczości” i „biznes i zarządzanie” prowadzonych w naszej szkole przez p. Martę Szczerbę.

 

Powiązane


 

Partnerzy szkoły

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  
im. Jana Pawła II w Siewierzu
ul. Tadeusza Kościuszki 15
42-470 Siewierz
 
tel. kom.: +48  721 144 111
tel. stac.: (32) 67 416 12
e-mail: sekretariat@zsoits.edu.pl
 
Skrytka ePUAP: /LOiT_ZSOiTSiewierz/SkrytkaESP

Lokalizacja

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona internetowa www.zsoits.edu.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.